Na letní sezónu se otevírá Gabriel Loci

Gabriel Loci

Gabriel Loci se svým bohatým programem a nevšední atmosférou se opět chystá obohatit pražskou uměleckou a kulturní scénu od brzkého jara do pozdního podzimu a otevírá své brány 30. dubna. Návštěvníci si již zvykli na každoroční bohatý program spojený s letní scénou a venkovním barem, který se letos rozroste o grilování každou středu až neděli.

Poloha v docházkové vzdálenosti z centra Prahy činí z bývalého kláštera sv. Gabriela přitažlivé místo pro uspořádání jakékoliv akce. Každoročně se zde pořádá promítání filmových trháků nebo tematicky zaměřených snímků pro filmové fanoušky. Nebude chybět ani divadelní představení, letos na vlně nezávislých divadel. Hosté z blízkého i vzdálenějšího okolí přiláká jistě i pravidelný nedělní brunch se sklenkou vína a jógou. Nezapomíná se ani na děti, pro které zde bude na čarodějnice připraveno opékání marshmallow a v létě pískoviště a loutkové divadlo.

Gabriel Loci je známý svoji kulturní rozmanitostí, takže nikoho nepřekvapí, že se na jednom místě potkává klasická hudba, filmové novinky, workshopy, výstavy nebo elektro hudba pod taktovkou známého dýžeje. Na novou sezónu si například připravil koncert skupiny Vesna, která zde natáčela i svůj videoklip k soutěžní písni na Eurovizi. Místo přitahuje divadelní spolky k uskutečnění jejich představení.

Historický areál skládající se z kláštera sv. Gabriela a přilehlého kostela koupila společnost Cimex v roce 2020 od České pošty a postupně jej probudila k životu. Po nezbytných úpravách zde vytvořila kulturní a umělecké centrum. Již potřetí zde proběhl Designblok, největší designový festival ve střední Evropě. V loňském roce se zde také konalo prestižní vyhlášení soutěže ESTATE Awards. Pravidelně se zde pořádají divadelní představení, hudební show, festivaly, výstavy a přehlídky. Prostory jsou často vyhledávány pro firemní, soukromé nebo kulturní akce a v letních měsících pro svatební hostiny. Letní scéna pak slouží pro promítání filmových novinek a trháků. Když počasí dovolí, mohou návštěvníci posedět také ve venkovním baru.

Klášter je v současné době domovem více než 30 umělců, kteří zde nejen čerpají nápady a ideje pro svou práci, ale mají zde i plnohodnotné zázemí. Veřejnosti se rovněž otevřely brány unikátního beuronského umění při komentovaných prohlídkách kláštera a kostela, kterých se ujala Monica Bubna-Litic, zakladatelka Spolku přátel beuronského umění a zároveň příbuzná hraběnky Gabriely, donátorky kláštera

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.